четвер, 11 грудня 2014 р.

Ювілей Вільнянщини - 90 років

ВІЛЬНЯНСЬКОМУ РАЙОНУ – 90ВІЛЬНЯНСЬКОМУ РАЙОНУ – 90
На підставі постанови Всеукраїнського Центрального Виконавчого комітету від 10 грудня 1924 р., у зв’язку з переведенням районного центру із села Михайло-Лукашеве до селища Софіївка, дев’яносто років назад був створений Софіївський район Запорізького округу Катеринославської губернії.
За роки існування наш район двічі був ліквідованим у 1931 та у 1933 роках - його територія переходила в підпорядкування Запорізької міської ради. У 1935 році на територій Софіївського та Запорізького районів створений Красноармійський район, 15 серпня 1944 р. Красноармійський район було перейменовано в Червоноармійський.
Указом Президії Верховної Ради УРСР від 3 листопада 1966 р. селище Червоноармійське віднесено до категорії міст районного підпорядкування з перейменуванням у м. Вільнянськ, а Червоноармійський район перейменовано на Вільнянський з 08 грудня 1966 року.
Під час створення до складу району увійшли Софіївська селищна рада та 15 сільських рад: Андріївська, Верхньо-Дніпровська, Геленджикська, Любимівська, Любомирівська, Максимівська, Микільська, Миролюбівська, Михайлівська, Михайло-Лукашівська, Новогупалівська, Ново-Миргородська, Павло-Кічкаська, Петро-Михайлівська й Тернівська. Доросле населення району на той час складало близько 32 тис.чол. Всього по району нараховувалося 5685 господарств, з них: кулаків 273 господарства, середняків - 2008, бідняків - 3404.

На території Софіївського району було розташовано шість радгоспів, з них найкращій - радгосп „ДОПР”, дві сільськогосподарські артілі „Ново-Українка” та „Труд 25 октября”, два колгоспи „Красный Труд” та „Свободный Труд”, одна комуна ім. Леніна. Розпочато створення 10 сільськогосподарських господарств: Терсянський, Уральський, Трудолюбівський, Овчарний, Федоровський, Центральний, Думи Хлібороба, Роздолля, Придніпровський та Вершини.
На той час у районі існувало 24 навчальних заклади, це семи- і чотири- річні школи (в них працювало 38 вчителів на 1870 учнів), 1 колонія для підлітків, в якій виховувалося 70 дітей-сиріт, 3 трудові школи і 18 шкіл лікнеписьменності, 10 хат-читалень, при яких створювалися драматичні, хорові та лекторські гуртки.
У с. Михайло-Лукашеве існувала районна лікарня, а в с. Андріївка амбулаторний пункт.
Також функціонували ветскотлікарня, поштове відділення, лісомеліоративне  підприємство, земельна партія, добровільна пожежна дружина, комітет взаємодопомоги, який надавав соціальну допомогу інвалідам війни та праці, вдовам, сиротам, та сім'ям червоноармійців.
У самому селищі до складу районного виконавчого комітету входили такі відділи (установи): адміністративний, земельний, фінансовий, податковий, військовий, статистичний та міліція.

Немає коментарів:

Дописати коментар