«Будь-хто може стати батьком,
але лише особливий стає татом»
Шановні чоловіки, які стали батьками! Виховання дитини, піклування про сім'ю - ваш священний обов'язок.
але лише особливий стає татом»
Шановні чоловіки, які стали батьками! Виховання дитини, піклування про сім'ю - ваш священний обов'язок.
Історія
Вперше святкувався 19 червня 1910 року в США. Ініціатором впровадження цього свята є місіс Додд із Вашингтону. Національним святом цей день в США став у 1966 році, коли президент США Ліндон Джонсон оголосив третю неділю червня національним святом. [1] З часом й інші краіни, де декларується повага до сімейних цінностей, слідом за Сполученими штатами, почали відзначати цей день, вшановуючи чоловіка-батька.
День батька в Україні
На державному рівні день батька в Україні не визначений, а неофіційно його відзначають як у третю неділю червня так і в третю неділю вересня.
У вересні 2013 прес-служба Міністерства соціальної політики України поширила заяву, що уряд на пропозицію Мінсоцполітики підтримав проект Указу Президента «Про День батька» запровадити в Україні День батька. Відповідно до проекту Указу відзначати День батька пропонувалося кожної третьої неділі вересня. [2]
Однак такий указ не був підписаний Президентом України.
Історія пропозиції про відзначення цього свята у день, який не відповідає міжнародній традиції така.
З пропозицією введення цього дня в Україні виступили представники МГО «Міжнародний Центр Батьківства», започаткувавши у жовтні 2006 р. Громадську ініціативу «День Батька». В рамках цієї ініціативи було зібрано 10 000 підписів від громадян під листом до Президента України з пропозицією ввести День Батька на державному рівні. Також 2007 року було проведено у Львові, Кіровограді та Дніпропетровську регіональні громадські форуми представників державних, громадських і релігійних організацій «Роль чоловіка як батька в сім’ї та суспільстві». 18 вересня 2008 року за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді і спорту — Перший всеукраїнський громадський форум у Києві в Жовтневому палаці. В форумі взяли участь близько 500 учасників від 57 громадських організацій, 23 представники малого та середнього бізнесу, 18 релігійних організацій та об’єднань, 12 представників ЗМІ. На форумах учасники обговорювали ідеологічну складову наявності такого свята. Було визнано, що для українського суспільства важливо повернутися до моделі доброго батька, що:
- відповідає за збереження життя дитини від її зачаття;
- у партнерстві з мамою бере активну участь у вихованні;
- забезпечує сім’ю матеріально, але у такий спосіб, щоби був час на розвиток здорових стосунків в сім’ї;
- виховує дітей на засадах високої моралі своїм особистим прикладом.[3]
Ідея введення Дня Батька була широко підтримана громадськістю і висвітлена в ЗМІ. Того ж 2008 року МУСМС у співпраці з громадськістю підготувало проект указу Президента України «Про день батька», що було схвалено Гуманітарним урядовим комітетом при Кабінеті Міністрів України. В грудні 2008року КМУ, посилаючись на фінансову кризу, відклав ухвалення рішення з ряду указів до покращення економічної ситуації в країні. Серед них був і згаданий указ.
Враховуючи ситуацію, за ініціативою МГО «Міжнародний Центр Батьківства», від імені представників громадських і релігійних організацій учасників Першого всеукраїнського форуму, Всеукраїнський громадський комітет з підтримки сім’ї та відповідального батьківства, 18 вересня 2009 року під час прес-конференції в УНІАН, оголосив третю неділю вересня Всенародним Днем Батька в Україні.
Немає коментарів:
Дописати коментар