Слони, найбільші сухопутні ссавці, створені для відкритих просторів. Ці високорозвинені тварини об'єднуються у великі родини з тісними взаєминами, спілкуючись один з одним навіть на відстані. У день вони проходять по кілька кілометрів, долаючи пустелі, річки, ліси і савани. У неволі вони виявляються позбавлені всього цього і, в кінцевому підсумку, живуть неповноцінним життям — виключно для того, щоб люди мали задоволення побачити гігантів своїми очима.
Крім того, слони нерідко страждають від жорстоких методів дресирування, які до цих пір застосовуються в деяких регіонах. У числі іншого використовуються, наприклад, сталеві гаки, які повинні змусити тварину скоритися людині.
У День захисту слонів в зоопарках захисники тварин організовують різноманітні просвітницькі заходи, розповідаючи людям про слонів, про їх звичному способі життя і про те, як важко їм в неволі. У Сполучених Штатах Америки ця акція проводиться вже кілька років і встигла принести перші результати. Близько 20 зоопарків США закрили або збираються закрити павільйони зі слонами; 11 зоопарків перемістили 14 слонів в природні заповідники, створені спеціально для цих тварин.
День захисту слонів в зоопарках не входить до числа офіційних. Однак його ініціатори збираються боротися за те, щоб ООН формально внесла його в календар дат.
До речі, 20 вересня відзначається ще один День захисту слонів. Він присвячений усім слонам світу, а не тільки тим, які містяться в зоопарках.
У цей же день у всьому світі відзначається День біженців.
Свято було проголошено Генеральною Асамблеєю ООН 4 грудня 2000.
Як сказано в резолюції, рішення прийнято за погодженням з Організацією Африканського єдності (ОАЄ), так як раніше в цей день, починаючи з 1969 року, відзначався Міжнародний день африканських біженців (У 2002 році ОАЄ була замінена Африканським союзом
Немає коментарів:
Дописати коментар