неділя, 14 жовтня 2018 р.

14 жовтня - день в історії України

У цей день в Україні відзначається відразу чотири важливі події. Свята: Покров Пресвятої Богородиці, День захисника УкраїниДень українського козацтва та День УПА

14 жовтня – Покров Пресвятої Богородиці
        Велике православне свято 14 жовтня присвячене чудесному явищу Богоматері віруючим в Константинополі. За переказами, чудо сталося в X столітті, коли столиця Візантії була в облозі ворожим військом. Багатогодинне нічне богослужіння було присвячено позбавленню від нашестя.Богородиця пройшла в церкві по повітрю, ревно і довго молилася з віруючими, після чого простягла над ними свій покрив – хустку, якою Діва Марія покривала голову. Саме цей момент став основою сюжету для написання ікон Покров Пресвятої Богородиці. Разом з нею іконописці зображують Іоанна Предтечу і Іонна Богослова, інших святих ангелів, однак вони не є обов’язковими фігурами на іконі.
праздники 14 октября, Покров Пресвятой Богородицы

14 жовтня – День захисника України
       У 2014 році президент Петро Порошенко своїм указом встановив День захисника України на 14 жовтня. Глава держави також скасував святкування Дня захисника вітчизни, який відзначався 23 лютого в честь створення Червоної Армії. Радянський «червоний день календаря» був скасований у зв’язку з наростаючою агресією Росії і жорстокими боями на Донбасі влітку і восени 2014 року. Замість нього засноване свято День захисника України, який закономірно припадає на Покров Пресвятої Богородиці – покровительки і заступниці українського воїнства.
день защитника Украины, праздники 14 октября
14 жовтня – День українського козацтва
       Свято День українського козацтва продовжує історичну традицію Запорізької Січі. Запорізькі козаки шанували Богоматір і вважали її своєю заступницею. Військові походи Війська Запорізького традиційно починалися молитвою біля храму на честь Покрова Пресвятої Богородиці.За даними істориків, перша така церква була побудована в XVI столітті, в ній зберігалася унікальна ікона Діви Марії, козацькі прапори, печатки, бунчуки і інші клейноди. Зараз на острові Хортиця на території національного заповідника відбудована копія дерев’яної Покровської церкви.
Свята 14 жовтня: що відзначають в Україні в цей день
14 жовтня – День УПА
     Українська повстанська армія, яка воювала за незалежність України в 1942-1955 роках, – неоднозначна і суперечлива сторінка в вітчизняної історії. Діяльність УПА породила безліч міфів, навколо яких точаться запеклі суперечки і які розколюють українське суспільство.Наприкінці Другої світової війни і після її закінчення в боротьбі з УПА радянські, польські, чехословацькі війська вели тривалі військові операції в лісових районах Карпат і на Волині. Своє існування повстанська армія припинила з арештом останнього лідера ОУН-УПА Василя Кука.

пʼятниця, 31 серпня 2018 р.

понеділок, 4 червня 2018 р.

У пошуках скарбів

              Щодня у літньому мовному таборі Московського НВК діти займаються корисними справами, досліджують, здійснюють віртуальні мандрівки, екскурсії. 4 травня цікаво пройшов квест "У пошуках скарбів", де діти шукали скарби, заховані піратами. Нагородою став знайдений скарб - скриня із солодкими призами та монетами.






четвер, 17 травня 2018 р.

З Днем Музеїв

Картинки по запросу картинки - з днем музеївШановні колеги, працівники музеїв!

Вітаю  Вас  із професійним святом - Міжнародним днем музеїв! Зичу  успіхів у трудовій діяльності, поповнень музейних зібрань, розширення горизонтів наукових та професійних доробок. Нехай у Ваших оселях панують добробут та затишок, а сили та здоров’я будуть супутниками у роботі.

Запрошуємо до віртуальної екскурсії у шкільному музеї 
Московського НВК

Музей історії села Московка. Московський НВК

середа, 9 травня 2018 р.

Ніхто не забутий, ніщо не забуто!






Картинки по запросу картинки с днем перемоги

У Московському НВК          7-8 травня 2018 року пройшли уроки мужності, екскурсії у шкільному музеї, конкурс малюнків на асфальті. 


         Вже минуло 73 роки з тієї травневої ночі, коли замовкли останні постріли, настала тиша, прийшов довгожданий, вистражданий  мир, плата за який  - життя, кров, страждання, горе, сльози. Це безіменні герої, невідомі могили.
Розкидані вони у чистім полі
Десь при дорозі! У розмай- траві.
Могил отих не обминай ніколи,
Поховані у них для нас – живі.
             День сьогоднішній нерозривно зв’язаний з учорашнім, і кожен слід на землі, і нинішня радість, і небо безхмарне, і наш достаток, і щасливе життя – то твій слід на землі, Перемого!



вівторок, 17 квітня 2018 р.

День пам’яток історії та культури

Міжнародний день пам’яток та історичних місць


Похожее изображение
       Пам’ятки історії та культури України за своєю суттю є надзвичайно різноманітними, адже держава практично стала колискою Русі і стиком культур східних і західних слов’ян. Україна вмістила на своїй території масу історичних і архітектурних пам’яток.
Наприклад, Києво-Печерська лавра, найзнаменитіша і найпопулярніша визначна пам’ятка Києва, яка є одним з найдавніших монастирів на території Русі. Заснована вона була у 1051 році за заступництвом Великого князя київського Ярослава Мудрого монахом Антонієм Печерським з міста Любеча. На її території, в свою чергу, розташовано кілька десятків унікальних історико-культурних пам’яток. Середньовічні церкви, дзвіниці, каплиці, стародавні чернечі келії, залишки старовинних воріт і укріплень, комплекс підземних печер, де покояться мощі численних святих і просто відомих особистостей. Монастир внесений до списку Всесвітньої культурної спадщини, що складається організацією ЮНЕСКО.Домініканський Собор Львова, приклад архітектури пізнього бароко. Старий замок Кам’янця-Подільського, один з найвідоміших середньовічних пам’яток, перші згадки про нього зустрічаються в XIV столітті. Ужгородський замок - фортеця, заснування якої дослідники відносять до VII століття, і багато іншого.
День пам’яток історії та культури відзначається в Україні, згідно з Указом Президента № 1062/99 від 23 серпня 1999 року, щорічно 18 квітня.
Нагадаємо що, за даними проекту DilovaMova.com, з 1983 року в цей день Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’яток і визначних місць, створеної при ЮНЕСКО, також встановлений і Міжнародний день пам’ятників і історичних місць. Міжнародне свято стало відзначатися з 18 квітня 1984 року.

середа, 28 березня 2018 р.

Історія, традиції, звичаї

ВербаВербна неділя в 2018 році

       Вербну неділю святкується в різні числа, і в 2018 році він припадає на 1 квітня. Історія цього православного свята сягає часів життя Ісуса Христа на землі. Протягом тисячоліть формувалися традиції святкування, які і зараз шануються православними християнами і католиками.

Історія появи свята

Вербна неділя в церкві ще називають Входом Ісуса в Єрусалим. Пов'язане це свято зі світлим Великоднем, а тому щороку святкується в різні дати. Якщо вам цікаво, якого числа Вербну неділю в 2018 році, то це дата припадає на 1 квітня, так як відзначають це свято за тиждень до Великодня, на седмицю.
Історія свята сягає корінням у далекі часи, коли Ісус Христос воскресив Лазарету в Назареті. Звістка про цю подію поширилася по всій окрузі. Люди дивувалися і раділи одночасно. Коли Божий син приїхав в Єрусалим, городяни зібралися біля воріт міста, щоб з пошаною і повагою зустріти Спасителя. Вони вітали його пальмовими гілками і навіть стелили під ноги свої одягу.
Цей день став знаменним, і християни стали шанувати його щорічно. У Київську Русь свято прийшло в Х столітті, але оскільки в наших краях пальми не ростуть, вони були замінені вербовыми гілочками. Верба була обрана неспроста. Це дерево першим пробуджується після зимового сну і символізує жагу до життя, неймовірну силу, яка може подолати всі перешкоди на своєму шляху. Традиція освітлення вербових гілок в церкві і породила назва православного свята.

вівторок, 27 березня 2018 р.

Сім чудес України

Наші досягнення

Із 20 по 22 березня  2018 року в місті Чернігові проходив ІІ тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів шкільних музеїв. Від Запорізької області в номінації "Історія населених пунктів" захищала роботу "Село наше славне й величне, воно сягає давнини..." учениця 6 класу Московського НВК Басарукіна Валерія. Ця маленька розумна дівчинка стала дипломантом Всеукраїнського конкурсу. Ми пишаємося нашими вихованцями!


         

 





вівторок, 20 лютого 2018 р.

Небесна сотня.

         20 лютого 2018 року у Московському НВК пройшли уроки мужності - вшанування пам'яті героїв Небесної сотні. У 2 класі класний керівник  у цікавій  і доступній формі ознайомила вихованців з етапами боротьби за незалежність, євроінтеграцію України. Виховувала почуття поваги до людей, які відстоювали сьогодення держами, загинули за Батьківщину, бо вона в нас одна...

Ще не вмерла України!!! Присвячується Євромайдану у Києві

Мамо, не плач - Михайло Олійник (Пісня) Небесна Сотня.






субота, 17 лютого 2018 р.

Атмосфера

Бажаю успіху!



Мандруємо Африкою

1. Найвища тварина Африки.
2. Найвища вершина Африки.
3. Протока, яка відділяє Африку від Європи.
4. Крайня південна точка Африки.
5. На якому острові водяться найменші в світі мавпи?
6. Назва і річки і держави.


пʼятниця, 16 лютого 2018 р.

Урок географії у 6 класі





















16 лютого у 6 класі пройшов урок - дослідження за темою "Погода", яку підготувала і провела вчитель географії Ясинська І.В. Учні досліджували що таке "погода", чому вона змінюється, що впливає на зміну погоди. В ході уроку читали синоптичні карти, складали пазли, знаходили правильні відповіді у вікторині. Урок проходив у цікавій та позитивно-емоційній формі. Задоволені уроком і учні, і гості освітнього закладу.












понеділок, 29 січня 2018 р.

100-річчя бою під Крутами

"І знову квіти на снігу..." - тема виховної години у Московському НВК за участю учнів 2,5,8 класів пройшпа 29 січня 2018 року. Вчитель історії Ясинська І.В., учениці 8 класу Фоменко Катерина та Жук Аліна читали вірші, знайомили з сторінками історії становлення молодої Української держави, боротьби за волю і незалежність, з історією знаменитого за своєю трагічністю і героїзмом боєм під Крутами.

Матеріали до виховного заходу:



четвер, 25 січня 2018 р.

Шкідливі звички і здоров'я людини

"Ми обираємо здоровий спосіб життя" - тема години спілкування з учнями 2 класу Московського НВК, яку проводила класний керівник Ясинська І.В. Діти довідались про шкідливий вплив алкоголю, куріння, вживання наркотичних засобів на здоров'я людини. Усі висловили свої думки і сказали: "Ні - шкідливим звичкам, так - здоровому способу життя!"

                        




середа, 24 січня 2018 р.

Конкурс "Лелека - 2018"

Картинки по запросу конкурс лелека

Міжнародний учнівський конкурс  юних істориків «ЛЕЛЕКА – 2018»  

Запрошую учнів 5 - 10 класів Московського НВК до участі у конкурсі «ЛЕЛЕКА – 2018»У 2017/2018 навчальному році конкурс «ЛЕЛЕКА – 2018»     відбудеться                                    14 березня 2018 року. Координатор учнівського конкурсу "Лелека" у Московському НВК учитель історії Ясинська І.В.

понеділок, 22 січня 2018 р.

Урок географії у 6 класі. Тема "Вітер".

Похожее изображениеВідкритий урок з географії у Московському НВК.

22 січня 2018 року учитель географії Ясинська І.В. провела урок географії у 6 класі за темою "Вітер". На уроці були присутні члени атестаційної комісії та адміністрація навчального закладу. Урок проведено з використанням інноваційних технологій, ППЗ, використані дидактичні матеріали. А, особливо, учням сподобались дослід "Як рухається повітря" та практичне визначення напрямку вітру за допомогою флюгера.
Матеріали до уроку: